Rower damski wciąż cieszy się popularnością

rower damskiW czasach szeroko rozumianego równouprawnienia, często błędnie interpretowanego, coraz więcej kobiet odrzuca możliwość kupna roweru damskiego. Pewnie wynika to z faktu, że większość pań, wzorując się na mężczyznach, całkowicie zrezygnowała z ubierania sukienek. A co za tym idzie, rower damski stracił swoją główną zaletę. Jednakże na panie, które cenią sobie ten tradycyjny rodzaj jednośladu, ciągle czeka szeroka oferta.

Część kobiet nie zdaje sobie sprawy, że rower damski to nie tylko inna rama. Coraz więcej producentów stara się dostosowywać jak największą liczbę elementów roweru do kobiecej fizjonomii. Oczywistym jest, że budowa kobiety różni się od budowy mężczyzny, więc logiczne posunięcie stanowi uwzględnienie tego faktu przy projektowaniu jednośladów. Czasy, kiedy wyróżnikiem rowerów damskich był jedynie jaskrawy, obciachowy kolor, na szczęście mamy już za sobą.

Największe marki rowerowe od kilku lat skutecznie zabiegają o względy kobiet. KTM, Merida czy Trek oferują jednoślady dla pań, które w niczym nie ustępują ich zwykłym odpowiednikom. Nie mamy tu na myśli jedynie najtańszych i najprostszych modeli. Przykładowo Trek Lush to wspaniały pojazd, który poradzi sobie w każdych warunkach. Model ten zaprojektowano specjalnie z myślą o paniach w oparciu o koncepcję WSD, która uwzględnia kobiecy styl jazdy.

Na rynku pojawia się coraz więcej zaawansowanych jednośladów przeznaczonych dla pań, Można powiedzieć, że rower damski przeżywa prawdziwy renesans. Z przyjemnością będziemy obserwować zmagania największych firm, które chcą zdobyć serca kobiet.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s