Rower dla dzieci – idealny pomysł na prezent

Okazji na wręczanie prezentów jest wiele. Poczynając od świąt, poprzez urodziny, imeniny czy komunię świętą. Osobiście uważam, że świetnym pomysłem na prezent będzie rower dla dzieci.

Rowery dla dzieci są przeróżne i często możemy mieć problem z dokonaniem zakupu. Co zatem należy uwzględnić?

Na pewno płeć dziecka. Nie tylko ze względów estetycznych, chociaż dziewczynka na pewno chciałaby, żeby jej rowerek ładnie wyglądał i imponował koleżankom. Jednak budowa ciała chłopca i dziewczynki różnią się, dlatego sklepy oferują rowery przystosowane odpowiednio, zarówno dla małych dam, jak i młodzieńców.

Kolejnym wyznacznikiem przy zakupie będzie cena produktu. Nie warto kierować się niską ceną roweru, ponieważ nasze dziecko długo się nim nie nacieszy. Koniec końców wydasz więcej na naprawy niż ten rower był wart. Rozumiem, że rodzice nie chcą kupować drogich rowerów, bo dziecko z niego za chwilę wyrośnie. Jednak rowery dla dzieci łatwo można sprzedać, gdyż są chodliwym towarem. Nie znaczy to, że musisz z kolei kupować najdroższe rowery. Najlepiej kupić taki ze średniej półki – aby był wytrzymały i posłużył dziecku jak najdłużej.

Moim zdaniem najlepiej będzie zabrać dziecko do sklepu i “przymierzyć” do niego rower. Nie szkodzi, że nie będzie niespodzianki – maluch i tak będzie się cieszył, że kupujesz mu rower, a na pewno woli dostać rower dopasowany i taki, żeby mu się na nim wygodnie jeździło, a nie, na przykład, za duży, na który ledwo by się wdrapywało. Ewentualnie, gdy już uprzesz się przy niespodziance możesz udawać, że szukasz roweru dla siebie, a przy okazji pozwalasz dziecku przejechać się na rowerkach.

Rower dla dzieci, to bardzo dobry pomysł na prezent i sposób na zaktywizowanie dziecka. Dzieci potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu. Mając rower mogą jeździć, na przykład, na wycieczki z rodzicami lub z kolegami i koleżankami. Dzieci mają, zarówno frajdę, jak i pożytek dla zdrowia. Rower to o wiele lepszy pomysł dla dziecka niż, na przykład kolejna gra komputerowa.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s