Rowerki dla dzieci

Aby nasze dziecko chętnie jeździło na rowerku, podejdźmy do jego wyboru z właściwą uwagą. Do wyboru mamy wiele rodzajów, od rowerów biegowych po trójkołowe. Które rowerki dziecięce są najlepsze? Jak dobrać rower odpowiednio do wieku i jak zachęcić dziecko do nauki jazdy na jednośladzie? 

Jeśli chodzi o rowerki dziecięce, obecnie wybór jest znacznie większy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Producenci prześcigają się w pomysłach na kolorowe, zabawne, atrakcyjne dla najmłodszych jednoślady. Nie zawsze jednak wygląd i wygrywająca melodyjki trąbka są dowodem na to, że dany rowerek rzeczywiście zasługuje na naszą uwagę.

Przy zakupie zawracajmy uwagę na to, czy dany rower jest solidnie wykonany. Rowerki dziecięce powinny być wytrzymałe. Nawet jeśli maluchy nie jeżdżą na nich zbyt długo, to najczęściej użytkują je bardzo intensywnie – raczej nie zważając na to, by ich nie uszkodzić.

Zwykle bardzo solidne są rowerki drewniane. Ostatnio popularne stały się, wykonane najczęściej właśnie z drewna, rowerki biegowe. Jeździ się na nich odpychając nogami od ziemi. Są bezpieczne, a technika jazdy jest wyjątkowo łatwa do opanowania. Rowerki biegowe są bardzo ciekawą propozycją wśród rowerów dla najmłodszych.

Przy wyborze rowerku kierujmy się również zdaniem dziecka. Warto zabrać je do sklepu, by pomogło w wyborze, oraz przede wszystkim, by przymierzyło się do roweru. Zawsze lepiej wybrać rower nieco większy, ale nie ma sensu przesadzać. I tak niebawem maluch z niego wyrośnie, a wtedy będzie trzeba wymienić go na inny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s